|
Дата розміщення: 04.04.2016
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Приватне пiдприємство «Аудиторська фiрма «Альфа-аудит» |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
21390979 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
14032 м. Чернiгiв, вул. Доценка, буд.30, кв.5 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
0514, 26.01.1998 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фiнансової звiтностi за 2015 рiк
Публiчного акцiонерного товариства «МЕНА ПАК»
Акцiонерам ПАТ «МЕНА ПАК»
Управлiнському персоналу ПАТ «МЕНА ПАК»
I. Основнi вiдомостi про ПАТ «МЕНА ПАК»
Повне найменування Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК»
Код за ЄДРПОУ 00383260
Мiсцезнаходження вул.Кошового,6, м.Мена, Чернiгiвська обл. 15600
Дата реєстрацiї 30 грудня 1993 року
Ми провели аудит повного комплекту фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «МЕНА ПАК» (надалi – «Товариство»), що включає Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2015 року, Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд), Звiт про змiни в капiталi та Звiт про рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату, а також основнi положення облiкової полiтики та iншi примiтки i iншу пояснюючу iнформацiю.
II. Опис аудиторської перевiрки
Аудиторський звiт був пiдготовлений вiдповiдно до:
• Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг,
• Законiв України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» та «Про акцiонернi товариства»;
• Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть» №3125-XIII вiд 22.04.1993 р. (в редакцiї Закону України вiд 14.09.2006 р., №140-V) зi змiнами.
Фiнансову звiтнiсть було складено управлiнським персоналом iз застосуванням концептуальної основи фiнансової звiтностi, прийнятої управлiнським персоналом при складаннi фiнансової звiтностi, а саме - Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi, що є концептуальною основою загального призначення та, водночас, концептуальною основою достовiрного подання.
III. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання повного комплекту фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi. Управлiнський персонал також несе вiдповiдальнiсть за такий внутрiшнiй контроль, який вiн визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
IV. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд аудиторiв дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, застосованих управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та належнi аудиторськi докази для висловлення думки.
V. Висловлення умовно-позитивної думки
Думка аудитора щодо фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСА 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА 705 "Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора" та iнших стандартiв, що стосуються пiдготовки аудиторського висновку.
Складання аудиторського висновку (звiту) щодо фiнансової звiтностi регламентується МСА № 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА № 705 "Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора". У зв'язку з наявнiстю пiдстав для висловлення модифiкованої думки даний аудиторський висновок (звiт) складено вiдповiдно до МСА № 705 "Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора".
Пiдстава для висловлення умовно – позитивної думки.
Плануючи та здiйснюючи аудиторськi процедури та оцiнюючи їх результати, аудитор розглянув вiдповiднiсть використання управлiнським персоналом при пiдготовцi фiнансових звiтiв припущення про безперервнiсть дiяльностi пiдприємства (МСА 570 "Безперервнiсть"). На пiдставi припущення про безперервнiсть дiяльностi, Аудитор може сказати, що данi про перебування Товариства в процесi припинення пiдприємницької дiяльностi вiдсутнi, данi про порушення провадженя у справi про банкрутство щодо Товариства теж вiдсутнi. Разом з тим економiчна та полiтична ситуацiя в Українi дає пiдстави передбачати наявнiсть великих ризикiв для господарської дiяльностi пiдприємства у зв’язку з рiзким коливанням в бiк пiдвищенням курсу євро у порiвняннi з попереднiм звiтним перiодом та пiсля дати звiту. Станом на 01.01.2016 р. курс євро складав 26,223129 грн. за один євро, станом на 15.02.2016 р. курс збiльшився до 29,481227 грн. Оскiльки основною складовою готової продукцiї Товариства є сировина, придбана з Литви за євро на умовах вiдстрочення платежу, то це загрожує великими збитками в результатi купiвлi валюти для розрахункiв по заборгованостi, що склалася на звiтну дату. Разом з тим ця обставина призведе до значного здорожчання продукцiї, що є ризиком для утримання та розширення ринку збуту. За звiтний перiод Товариство придбало iмпортної сировини вiд головного постачальника на суму 1151 тис. євро, що за 2015 рiк становить по облiку 27797 тис. грн., тобто середнiй курс склав 24,15 грн. за 1 євро. При курсi 29 грн. за 1 євро та бiльше сума витрат на придбання сировини в такому ж обсязi складе 33379 тис. грн. та бiльше. За вiдсутностi альтернативи зазначеної сировини на вiтчизняному ринку по помiрнiй цiнi є ризик безперервностi дiяльностi пiдприємства.
Загальний висновок аудитора (умовно-позитивний).
Ми пiдтверджуємо те, що за винятком впливу на фiнансовi звiти питань, про якi йдеться у параграфi «Пiдстава для висловлення умовно – позитивної думки», повний комплект фiнансової звiтностi пiдготовлено на пiдставi дiйсних даних бухгалтерського облiку. Фiнансова звiтнiсть, у всiх суттєвих аспектах, достовiрно та повно подає фiнансову iнформацiю про Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» станом на 31 грудня 2015 року згiдно з нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi. Фiнансова звiтнiсть, що складена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, на нашу думку, правдиво i неупереджено вiдображає дiйсний стан активiв Товариства i їх джерел, повноту доходiв i витрат, фiнансових результатiв дiяльностi та руху грошових коштiв за рiк, що закiнчився 31 грудня 2015 року.
Цей аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) може бути представлено вiдповiдним органам Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
VI. Звiт щодо iнших вимог законодавчих i нормативних актiв
Результати виконання процедур з метою висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 Цивiльного кодексу України (стосовно акцiонерних товариств)
Процедури щодо перевiрки вартостi чистих активiв було виконано шляхом спiвставлення оцiненої суми власного капiталу Товариства станом на 31.12.2015 року, яка зазначена у звiтi про фiнансовий стан, iз зареєстрованою i фактично сплаченою сумою статутного капiталу Товариства на цю саму дату.
Станом на 31.12.2015 року зареєстрований розмiр статутного капiталу Товариства становить 4012 тис.грн., який повнiстю сплачений. Визначена у фiнансовiй звiтностi вартiсть чистих активiв (власного капiталу) станом на 31.12.2015 року становить 36470 тис. грн.
За результатами виконаних процедур перевiрки вiдповiдностi вартостi чистих активiв Товариства вимогам частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України можна зробити висновок:
розмiр чистих активiв Товариства станом на 31.12.2015 року вище сформованого статутного капiталу на 32458 тис. грн. i вiдповiдає вимогам частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України.
Результати виконання процедур з метою висловлення думки щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається ПАТ «МЕНА ПАК» та подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Аудиторська думка, сформульована у V роздiлi цього звiту не стосується iншої iнформацiї, яку Товариство має намiр розкривати та надавати до НКЦПФР, та аудитор не несе конкретної вiдповiдальностi вiдповiдно до вимог МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть» за визначення того, чи належно подано iншу iнформацiю.
Результати виконання процедур з метою висловлення думки щодо виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Нами була отримана iнформацiя щодо здiйснення Товариством правочинiв, якi б потребували попередньої письмової згоди Наглядової ради згiдно нової редакцiї статуту.
За результатами виконаних процедур перевiрки вiдповiдностi виконання значних правочинiв вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок:
1) Встановленi Статутом Товариства процедури укладання значних правочинiв не суперечать вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства».
2) Значнi правочини здiйснюються за попередньої письмової згоди Наглядової ради товариства.
Результати виконання процедур з метою висловлення думки щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо:
1) вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у Товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту.
Згiдно Статуту Товариства передбачено наступнi органи управлiння:
- Загальнi збори акцiонерiв – вищий орган,
- Наглядова рада,
- Генеральний директор – одноособовий виконавчий орган,
- Ревiзiйна комiсiя.
Кiлькiсний склад сформованих органiв управлiння Товариства вiдповiдає вимогам Статуту Товариства та Закону України "Про акцiонернi товариства".
Черговими загальними зборами акцiонерiв (Протокол № 31 вiд 22.04.2015 р.), було переобрано членiв наглядової ради товариства.
Спецiальної посади або вiддiлу, який вiдповiдає за роботу з акцiонерами, в Товариствi не створювалось.
Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положеннями Статуту.
Система внутрiшнього контролю спрямована на упередження, виявлення i виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту i збереження активiв, повноти i точностi облiкової документацiї та включає адмiнiстративний та бухгалтерськiй контроль.
Адмiнiстративний контроль передбачає розподiл повноважень мiж працiвниками Товариства таким чином, щоб жоден працiвник не мав змоги зосередити у своїх руках усi повноваження необхiднi для здiйснення повної господарської операцiї.
Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активiв Товариства, достовiрнiсть звiтностi та включає попереднiй, первинний (поточний) i подальший контроль.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Товариства здiйснює Ревiзiйна комiсiя, що обирається Загальними зборами акцiонерiв Товариства.
Протягом звiтного перiоду поточне управлiння фiнансово-господарською дiяльнiстю здiйснював Генеральний директор Товариства в межах повноважень, якi встановлено Статутом Товариства.
Рiчнi Загальнi збори акцiонерiв за минулi три роки скликались та проводились регулярно та у вiдповiдностi до законодавства України.
Органи управлiння Товариством дiють на пiдставi Положень, затверджених Загальними зборами акцiонерiв Товариства.
За результатами виконаних аудиторських процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" аудитором зроблено висновок:
- прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та вимогам Статуту.
- "Iнформацiя про стан корпоративного управлiння", наведена у рiчному фiнансовому звiтi, складена в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до вимог Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого рiшенням Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 3 грудня 2013 р. N 2826.
.
Результати виконання процедур iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу Товариства та вiдповiдальнiсть аудитора щодо викривлень у фiнансових звiтах внаслiдок шахрайства визначено у вiдповiдних параграфах III та IV роздiлу цього Звiту.
Iдентифiкацiя ризикiв викривлень у фiнансових звiтах Товариства внаслiдок шахрайства здiйснюється з метою планування вiдповiдних аудиторських процедур отримання доказiв щодо тверджень, якi мiстять фiнансовi звiти.
Наслiдки виконаних аудиторських процедур дозволили отримати вiдповiднi аудиторськi докази, на пiдставi яких було сформовано аудиторську думку щодо вiдповiдного подання фiнансової звiтностi, яка наведена у параграфi «Висловлення думки» V роздiлу цього Звiту.
В процесi аудиторської перевiрки та виконання аудиторських процедур ми не отримали доказiв, якi б свiдчили, що фiнансова звiтнiсть суттєво викривлена внаслiдок шахрайства.
Думка аудитора щодо здатностi Товариства безперервно продовжувати дiяльнiсть та щодо його платоспроможностi в наступних перiодах, згiдно з вимогами МСА 570 «Безперервнiсть» викладена в параграфi Пiдстава для висловлення умовно – позитивної думки роздiлу V цього звiту.
VII. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму:
Повне найменування Приватне пiдприємство «Аудиторська фiрма «Альфа-аудит»
Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 0514, видане Аудиторською палатою України 26.01.1998 р., чинне до 24.12.2020 р.
Мiсцезнаходження 14032 м. Чернiгiв, вул. Доценка, буд.30, кв.5
Телефон (факс) (0462) 973249, (067) 9246431
VIII. Договiр на здiйснення аудиту звiтностi № 1-2015 вiд 06.10.2015 р.
IХ. Аудиторська перевiрка розпочата 28 жовтня 2015 року, закiнчена – 15 лютого 2016 року.
Генеральний директор
ПП «Аудиторська фiрма «Альфа-аудит»
Аудитор О.В.Цукор
сертифiкат аудитора серiї А Nо 001389 (рiшення Аудиторської палати України Nо 15 вiд 27 травня 1994 р.), чинний до 27.05.2018 р.
15 лютого 2016 р. м.Чернiгiв, Україна
д/н д/н д/н |
|