АТ "МЕНА ПАК"

Код за ЄДРПОУ: 00383260
Телефон: (04644) 2-10-84
e-mail: nina@menapack.com.ua
Юридична адреса: вул. Кошового, буд. 6, м. Мена, Чернігівська обл., 15600
 
Дата розміщення: 04.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ
31 ГРУДНЯ 2015 Р.
1. ОРГАНIЗАЦIЯ
Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» далi («Пiдприємство»), згiдно чинного законодавства України зареєстровано розпорядженням Менської державної адмiнiстрацiї №288 вiд 30 грудня 1993 року, набуло право юридичної особи, є правонаступником i дiє на базi цiлiсного майнового комплексу приватизованого орендного пiдприємства «Менський завод сигаретних фiльтрiв». Вiдкрите акцiонерне товариство «Фiльтр» (надалi - Товариство) перереєстроване згiдно з рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол №5 вiд 11 жовтня 1996 року) та перейменоване у Вiдкрите акцiонерне товариство «Нямуно банга-Мена». Згiдно з рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 17 вiд 22 грудня 2006 року) Вiдкрите акцiонерне товариство «Нямуно банга-Мена» перейменоване у Вiдкрите акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» (свiдоцтво про державну реєстрацiю №10501050002000122 вiд 30.12.1993р.). Згiдно рiшення загальних зборiв (Протокол №25 вiд 15.04. 2011 року), Пiдприємство було перейменоване у Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК».
Основними видами дiяльностi, якими займається товариство, є: виробництво виробiв iз гофрокартону, надання послуг.
Пiдприємство працює на ринку гофротари бiльше 30 рокiв, виробляє вироби iз трьохшарового гофрокартону в широкому асортиментi. Для виготовлення продукцiї використовують бурий та бiлий зовнiшнiй шар картону. На вироби наноситься двухкольоровий друк. Готовi вироби використовуються в тютюновiй, харчовiй промисловостi та для упаковки в будiвництвi. Iмперiал Тобако Юкрейн ПзII, ТОВ «Санвiт-Холдiнг», Корюкiвська Фабрика технiчних паперiв, ТОВ «Жако», ТОВ «Новi ласощi». Джерелом сировини є "Клайпедос картонас", ТОВ «ЛУЦЬКА КАРТОННО-ПАПЕРОВА ФАБРИКА». Перевагою нашого пiдприємства є те, що високий технiчний рiвень, маневренiсть та наявнiсть висококвалiфiкованих кадрiв гарантує якiсть виробленої продукцiї, гарантiю швидкої доставки, iндивiдуальний пiдхiд до кожного покупця.
Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК»: Код ЄДРПОУ 00383260. Мiсцезнаходження: 15600, Чернiгiвська обл., Менський район, м. Мена, вул. О.Кошового, 6 .
Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2014 р. та 2015 р. склала 98 та 88 осiб, вiдповiдно.
Станом на 31 грудня 2014 та 2015 рокiв такi акцiонери володiли акцiями пiдприємства:
Акцiонери Пiдприємства 31.12.2014 31.12.15
% %
Акцiонерне Товариство
«Клайпедос Картонас» 97,9243% 97,9243%
Фiзичнi особи 2,0757 % 2,0757 %
Всього 100,0 100,0

Ця фiнансова звiтнiсть буде затверджена до випуску Зборами акцiонерiв, дата яких на момент складання звiтностi не призначена.

2. ОСНОВА НАДАННЯ IНФОРМАЦIЇ
Основою надання фiнансової звiтностi є чиннi мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та тлумачення, розробленi Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi.
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень.
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за справедливою вартiстю основних засобiв на дату першого застосування МСФЗ станом на 01.01.2012 р. вiдповiдно до МСФЗ1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi» та МСБО16 «Основнi засоби».
Фiнансова звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi складається на основi бухгалтерських записiв згiдно з українським законодавством з врахуванням вимог МСФЗ.
3. ЗВIТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТIВ
У звiтi про рух грошових коштiв наводяться данi про рух грошових коштiв протягом звiтного перiоду в результатi операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi. При складаннi фiнансової звiтностi пiдприємство обрало спосiб складання звiту про рух грошових коштiв за прямим методом iз застосуванням вiдповiдної форми звiту.
Пiдприємство розгорнуто наводить суми надходжень та видаткiв, що виникають у результатi операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi. Якщо рух грошових коштiв у результатi однiєї операцiї включає суми, якi належать до рiзних видiв дiяльностi, то цi суми наводяться окремо у складi вiдповiдних видiв дiяльностi. Внутрiшнi змiни у складi грошових коштiв до звiту про рух грошових коштiв не включаються. Негрошовi операцiї (отримання активiв шляхом фiнансової оренди; бартернi операцiї; придбання активiв шляхом емiсiї акцiй тощо) не включаються до звiту про рух грошових коштiв.
4. ВИКОРИСТАННЯ ОЦIНОК ТА ПРИПУЩЕНЬ
При пiдготовцi фiнансової звiтностi Пiдприємство робить оцiнки та припущення, якi мають вплив на визначення суми активiв та зобов’язань, визначення доходiв та витрат звiтного перiоду, розкриття умовних активiв та зобов’язань на дату пiдготовки фiнансової звiтностi, ґрунтуючись на МСФЗ, МСБО та тлумаченнях, розроблених Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд таких оцiнок. Оцiнки, якi особливо чутливi до змiн, стосуються резерву на покриття збиткiв вiд знецiнення дебiторської заборгованостi.
Основнi припущення стосовно майбутнього та iнших ключових джерел виникнення невизначеностi оцiнок на дату балансу, якi мають значний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань у балансову вартiсть активiв та зобов’язань протягом наступного фiнансового перiоду, представленi таким чином:
тис.грн.
31.12.2015
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть 1619
Термiн корисного використання i лiквiдацiйної вартостi основних засобiв 19712
Оцiнки товарно-матерiальних запасiв 12651
Оподатковування (поточний i вiдкладений податок) 1641
5. ФУНКЦIОНАЛЬНА ВАЛЮТА
Функцiональною валютою фiнансової звiтностi Пiдприємства є українська гривня.
6. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ
Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв
Пiдприємство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, тодi i тiльки тодi коли воно стає стороною контрактних положень щодо фiнансового iнструмента. Операцiї з придбання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку.
Пiдприємство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:

• дебiторська заборгованiсть;
• фiнансовi зобов’язання, оцiненi за амортизованою вартiстю – довгостроковi зобов’язання

Пiд час первiсного визнання фiнансового активу або фiнансового зобов’язання Пiдприємство оцiнює їх за їхньою справедливою вартiстю плюс операцiйнi витрати, якi безпосередньо належить до придбання або випуску фiнансового активу чи фiнансового зобов’язання.
Облiкова полiтика щодо подальшої оцiнки фiнансових iнструментiв розкривається нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.
Грошовi кошти та їхнi еквiваленти
Грошовi кошти складаються з готiвки в касi та рахункiв у банках.
Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть, визначається як фiнансовi активи (за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками с бюджетом) та первiсно оцiнюється за справедливою вартiстю плюс вiдповiднi витрати на проведення операцiй. Пiсля первiсного визнання дебiторська заборгованiсть оцiнюється за амортизованою собiвартiстю, iз застосуванням методу ефективного вiдсотка. Якщо є об’єктивне свiдчення того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi, балансова вартiсть активу зменшується на суму таких збиткiв iз застосуванням рахунку резервiв.
Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визначення суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка на думку керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв. Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними – на основi групової оцiнки. Фактори, якi Пiдприємство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об’єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї непогашення заборгованостi у строк, лiквiднiсть, платоспроможнiсть боржника. Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв; негативнi економiчнi умови у галузi або географiчному регiонi.
Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно пов’язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку. У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.
Згортання фiнансових активiв та зобов’язань
Фiнансовi активи та зобов’язання згортаються, якщо Пiдприємство має юридичне право здiйснювати залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов’язання одночасно
Основнi засоби
Пiдприємство визнає матерiальний об’єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання їх у процесi своєї дiяльностi, надання послуг, або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року.
Первiсно Пiдприємство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю. Розглянувши доречнiсть застосування будь-якого з виключень, передбачених МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керiвництво вирiшило застосувати справедливу вартiсть або переоцiнку як доцiльну собiвартiсть основних засобiв. Пiдприємство здiйснило оцiнку основних засобiв за справедливою вартiстю на 31.12.10 року та використало цю оцiнку на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012) як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату.
Незалежна оцiнка проведена суб’єктом оцiночної дiяльностi ТОВ «Центр нерухомостi» м. Чернiгiв, на пiдставi договору на проведення незалежної оцiнки майна вiд 01 грудня 2010 р. № 75, укладеного з Вiдкритим акцiонерним товариством «МЕНА ПАК» .
У подальшому основнi засоби оцiнюються за їх собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi. Сума накопиченої амортизацiї на дату переоцiнки виключається з валової балансової вартостi активу та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу. Дооцiнка, яка входить до складу власного капiталу, переноситься до нерозподiленого прибутку, коли припиняється визнання вiдповiдного активу.
Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу. Термiни корисного використання груп основних засобiв представленi таким чином:

Будинки 20-80 рокiв

Обладнання 12-15 рокiв

Транспортнi засоби 5-10 рокiв

Меблi та iншi основнi засоби 4-10 рокiв

Земля Не амортизується
Лiквiдацiйна вартiсть, термiни корисного використання i метод нарахування амортизацiї передивляються на кiнець кожного фiнансового року. Вплив будь-яких змiн, що виникають вiд оцiнок, зроблених в попереднi перiоди, враховується як змiна облiкової оцiнки.
Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, визначається як рiзниця мiж сумами вiд продажу i балансовою вартiстю активу i признається в прибутках або збитках.
Незавершене будiвництво включає витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом основних засобiв, плюс вiдповiдний розподiл змiнних накладних витрат, безпосередньо пов'язаних з будiвництвом. Незавершене будiвництво не амортизується. Амортизацiя незавершеного будiвництва, аналогiчно об'єктам основних засобiв, починається з моменту готовностi даних активiв до експлуатацiї, тобто коли вони знаходяться в мiсцi i станi, що забезпечує їх функцiонування вiдповiдно до намiрiв керiвництва.
Подальшi витрати
Пiдприємство не визнає в балансової вартостi об’єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування, ремонт та технiчне обслуговування об’єкта. Цi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. В балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв визнаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу.
Амортизацiя основних засобiв
Пiдприємством нараховується прямолiнiйним методом з використанням таких щорiчних норм:
будiвлi
машини та обладнання
транспортнi засоби
меблi
iншi - 2%
- 7-15%
- 17-20%
- 20-33%
- 14-50%

Амортизацiю активу починають, коли вiн стає придатним для використання. Амортизацiю активу припиняють на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату, з якої актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання активу.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу з використанням щорiчної норми 33%. Нематерiальнi активи, якi виникають у результатi договiрних або iнших юридичних прав, амортизуються протягом термiну чинностi цих прав.
Зменшення корисностi основних засобiв та нематерiальних активiв
На кожну звiтну дату Пiдприємство оцiнює, чи є якась ознака того, що кориснiсть активу може зменшитися. Пiдприємство зменшує балансову вартiсть активу до суми його очiкуваного вiдшкодування, якщо i тiльки якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу менша вiд його балансової вартостi. Таке зменшення негайно визнається в прибутках чи збитках, якщо актив не облiковують за переоцiненою вартiстю згiдно з МСБО 16. Збиток вiд зменшення корисностi, визнаний для активу (за винятком гудвiлу) в попереднiх перiодах, Пiдприємство сторнує, якщо i тiльки якщо змiнилися попереднi оцiнки, застосованi для визначення суми очiкуваного вiдшкодування. Пiсля визнання збитку вiд зменшення корисностi амортизацiя основних засобiв коригується в майбутнiх перiодах з метою розподiлення переглянутої балансової вартостi необоротного активу на систематичнiй основi протягом строку корисного використання.
Довгостроковi необоротнi активи, призначенi для продажу
Пiдприємство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продажу, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання. Необоротнi активи, утримуванi для продажу, оцiнюються i вiдображаються в бухгалтерському облiку за найменшою з двох величин: балансовою або справедливою вартiстю з вирахуванням витрат на операцiї, пов’язанi з продажем. Амортизацiя на таки активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.
Оренда
Фiнансова оренда – це оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив. Пiдприємство як орендатор на початку строку оренди визнає фiнансову оренду як активи та зобов’язання за сумами, що дорiвнюють справедливої вартостi орендованого майна на початок оренди або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв. Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами за зменшенням непогашених зобов’язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов’язань. непередбаченi оренднi платежi вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони були понесенi. Полiтика нарахування амортизацiї на орендованi активи, що амортизуються, узгоджена iз стандартною полiтикою пiдприємства щодо подiбних активiв.
Податки
1) Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток являють собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi (вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку (збитку) за звiтний перiод. Поточнi витрати пiдприємства за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних (або в основному чинних) на дату балансу.
Вiдстрочений податок розраховується за балансовим методом облiку зобов’язань та являє собою податковi активи або зобов’язання, що виникають у результатi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активу чи зобов’язання в балансi та їх податковою базою.
Вiдстроченi податковi зобов’язання визнаються, як правило, щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають, оподаткуванню. Вiдстроченi податковi активи визнаються з урахуванням iмовiрностi наявностi в майбутньому оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можуть бути використанi тимчасовi рiзницi, що пiдлягають вирахуванню. Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну дату й зменшується в тiй мiрi, у якiй бiльше не iснує ймовiрностi того, що буде отриманий оподаткований прибуток, достатнiй, щоб дозволити використати вигоду вiд вiдстроченого податкового активу повнiстю або частково.
Вiдстрочений податок розраховується за податковими ставками, якi, як очiкується, будуть застосовуватися в перiодi реалiзацiї вiдповiдних активiв або зобов’язань. Пiдприємство визнає поточнi та вiдстроченi податки як витрати або дохiд i включає в прибуток або збиток за звiтний перiод, окрiм випадкiв, коли податки виникають вiд операцiй або подiй, якi визнаються прямо у власному капiталi або вiд об’єднання бiзнесу.
Пiдприємство визнає поточнi та вiдстроченi податки у капiталi, якщо податок належить до статей, якi вiдображено безпосередньо у власному капiталi в тому самому чи в iншому перiодi.
2) Податок на додану вартiсть (ПДВ)
За рiк, що завершився 31 грудня 2015, ПДВ стягувався за двома ставками: 20% на українському внутрiшньому ринку та при iмпортi товарiв, робiт i послуг та 0% вiд експорту товарiв та надання робiт або послуг, якi будуть використовуватися за межами України.
Податок на додану вартiсть (ПДВ), що вiдноситься до реалiзацiї, пiдлягає сплатi податковим органам за найбiльш ранньої з подiй: (i) отримання дебiторської заборгованостi вiд клiєнтiв або (ii) поставка товарiв або послуг клiєнтам. Вхiдний ПДВ пiдлягає вiдшкодуванню шляхом залiку ПДВ вiд продажу пiсля отримання рахунку-фактури. Податковi органи дозволяють сплату ПДВ на нетто основi. ПДВ, що вiдноситься до операцiй купiвлi-продажу, якi не були сплаченi на звiтну дату, вiдображається в попередньому Балансi в розгорнутому виглядi i розкривається окремо у складi активiв i зобов'язань. При створеннi резерву пiд знецiнення дебiторської заборгованостi, збиток вiд знецiнення вiдображається на повну суму заборгованостi, включаючи ПДВ.

Забезпечення
Забезпечення визнаються, коли Пiдприємство має теперiшню заборгованiсть (юридичну або конструктивну) внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть (тобто бiльше можливо, нiж неможливо), що погашення зобов’язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i можна достовiрно оцiнити суму зобов’язання.
Виплати працiвникам
Пiдприємство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов’язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Пiдприємство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам за вiдсутнiсть як забезпечення вiдпусток – пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.
Пенсiйнi зобов’язання
Вiдповiдно до українського законодавства, Пiдприємство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до Державного пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної платнi, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги, що надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдна заробiтна платня. Додатково у Пiдприємства є програма щомiсячних внескiв в сумi 1200 грн. до Пенсiйного фонду України, як вiдшкодування пенсiй пенсiонерам, якi вийшли на пенсiю та вiдпрацювали на шкiдливому виробництвi, до досягнення ними пенсiйного вiку за Постановою Пенсiйного фонду.
Колективним договором передбачено додатковi соцiальнi пiльги: виплата з прибутку особам, якi виходять на пенсiю за вiком, допомогу в розмiрi не менше 2-х середньомiсячних зарплат.

Доходи та витрати
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Виручка вiдображається за вирахуванням ПДВ й аналогiчних обов’язкових платежiв, встановлених державою.
Чистий продаж включає продаж на пiдставi рахункiв упродовж року мiнус поверненi товари i знижки пов’язанi з продажем.
Дивiденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати. Витрати, понесенi у зв’язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.
Витрати за позиками
Витрати за позиками, якi не є часткою фiнансового iнструменту та не капiталiзуються як частина собiвартостi активiв, визнаються як витрати перiоду. Пiдприємство капiталiзує витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, як частина собiвартостi цього активу.
Операцiї з iноземною валютою
Операцiї в iноземнiй валютi облiковуються в українських гривнях за офiцiйним курсом обмiну Нацiонального банку України на дату проведення операцiй.
Монетарнi активи та зобов'язання, вираженi в iноземних валютах, перерахо¬вуються в гривню за вiдповiдними курсами обмiну НБУ на дату балансу. Немонетарнi статтi, якi оцiнюються за iсторичною собiвартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату операцiї, немонетарнi статтi, якi оцiнюються за справедливою вартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату визначення справедливої вартостi. Курсовi рiзницi, що виникли при перерахунку за монетарними статтями, визнаються в прибутку або збитку в тому перiодi, у якому вони виникають.
Пiдприємство використовувало обмiннi курси на дату балансу:

31.12.2015 31.12.2014
Гривня/100 долар США 2400.0667 1576.8497
Гривня/100 євро 2622.3129 1923.2908
Умовнi зобов'язання та активи.
Пiдприємство не визнає умовнi зобов'язання. Iнформацiя про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою. Пiдприємство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження еконо¬мiчних вигод є ймовiрним.

Iстотнi судження в процесi застосування облiкової полiтики.
У процесi застосування облiкової полiтики Компанiї керiвництво зробило певнi професiйнi судження, окрiм тих, якi вимагають використання оцiнок, якi мають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в фiнансовiй звiтностi. Цi судження, серед iншого, включають правомiрнiсть застосування припущення щодо здатностi вести свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Основнi джерела невизначеностi оцiнок
Нижче наведенi ключовi припущення щодо майбутнього, а також основнi джерела невизначеностi оцiнок на кiнець звiтного перiоду, якi мають iстотний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року.
а)Строки корисного використання основних засобiв

Оцiнка строкiв корисного використання об'єктiв основних засобiв залежить вiд професiйного судження керiвництва, яке засноване на досвiдi роботи з аналогiчними активами. При визначеннi строкiв корисного використання активiв керiвництво бере до уваги умови очiкуваного використання активiв, моральний знос, фiзичний знос i умови працi, в яких будуть експлуатуватися данi активи. Змiна будь-якої з цих умов або оцiнок може в результатi привести до коригування майбутнiх норм амортизацiї.

(б)Вiдстроченi податковi активи
У груднi 2010 року був прийнятий Податковий кодекс України, який суттєво змiнив податковi закони i ставки оподаткування. Суми i термiни сторнування тимчасових рiзниць залежать вiд прийняття iстотних суджень керiвництва Компанiї на пiдставi оцiнки майбутньої облiкової та податкової вартостi основних засобiв.
Вiдстроченi податковi активи визнаються для всiх невикористаних податкових збиткiв в тiй мiрi, в якiй ймовiрно отримання оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можливо буде реалiзувати данi збитки. Вiд керiвництва вимагається прийняття iстотного професiйного судження при визначеннi суми вiдстрочених податкових активiв, якi можна визнати, на основi очiкуваного термiну i рiвня оподатковуваних прибуткiв з урахуванням стратегiї майбутнього податкового планування.
7. НОВI ТА ПЕРЕГЛЯНУТI СТАНДАРТИ ТА IНТЕРПРЕТАЦIЇ
При складаннi фiнансової звiтностi Пiдприємство застосувало всi новi i змi¬ненi стандарти й iнтерпретацiї, затвердженi РМСБО та КМТФЗ, якi належать до його операцiй i якi набули чинностi на 31 грудня 2015 року.
У груднi 2011 року КМСФО внiс поправки в МСФЗ 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття» та МСФЗ 32 «Фiнансовi iнструменти: подання в звiтностi». Поправки уточнюють правила згортання активiв i зобов'язань i представляють новi пов'язанi з цим вимоги по розкриттю iнформацiї. Поправки до МСФЗ 32 «Фiнансовi iнструменти: подання в звiтностi» набрали чинностi для рiчних перiодiв, починаючи з 1 сiчня 2014 або пiзнiше.
8. СТАНДАРТИ ТА IНТЕРПРЕТАЦIЇ, ЯКI БУЛИ ПРИЙНЯТI АЛЕ ЩЕ НЕ НАБУЛИ ЧИННОСТI
Наступнi стандарти та тлумачення не були впровадженi, тому що вони будуть застосовуватися вперше в наступних перiодах. Вони призведуть до послiдовних змiн в облiковiй полiтицi та iнших розкриттях до фiнансової звiтностi. Компанiя не очiкує, що вплив таких змiн на попередню фiнансову звiтнiсть буде суттєвим.
МСБО 1 "Подання фiнансової звiтностi" щодо професiйного судження при прийняттi рiшень про вiдображення iнформацiї у фiнансовiй звiтностi.
Фактор суттєвостi повинен застосовуватися до всiєї звiтностi в цiлому, i додаткове включення несуттєвої iнформацiї не тiльки не приносить користi, а й може, навпаки, завдати шкоди. Професiйне судження повинно застосовуватися компанiями для визначення того, де саме в звiтах i в якiй послiдовностi розкрити iнформацiю.
Зазначенi змiни набирають чинностi для звiтiв, починаючи з 01.01.2016 р. Керiвництво оцiнює характер та масштаб необхiдних правок до фiнансової звiтностi.
МСБО 16 "Основнi засоби" щодо амортизацiї (п. 62А).
Забороняється застосування амортизацiї на основi виручки щодо основних засобiв, так як метод вiдображає характер економiчних вигод, що генеруються активом, а не споживання майбутнiх економiчних вигод вiд цього активу.
Зазначенi змiни набирають чинностi для звiтiв, починаючи з 01.01.2016 р. Зазначенi змiни не вплинуть на фiнансову звiтнiсть, тому що товариство не застосовує такого методу амортизацiї.
МСБО 16 "Основнi засоби" щодо строку корисного використання (п. 56 С).
Очiкуване майбутнє зменшення цiни продажу продукцiї, виробленої з використанням активi, може вказувати на очiкуваний моральний або комерцiйних знос активу, що, в свою чергу, може свiдчити про зменшення майбутнiх економiчних вигод, втiлених у даному активi.
Зазначенi змiни набирають чинностi для звiтiв, починаючи з 01.01.2016 р. Керiвництво оцiнює характер та масштаб необхiдних правок до фiнансової звiтностi.
Керiвництво Компанiї очiкує, що поправки не зроблять iстотного впливу на фiнансове становище i результати дiяльностi Компанiї.

9. ДОХIД ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ
2015 2014
Дохiд вiд реалiзацiї готової продукцiї 84430 72147
Дохiд вiд реалiзацiї товарiв 2655 892
Дохiд вiд реалiзацiї послуг 609 422
Всього доходи вiд реалiзацiї 87694 73461
10. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗАЦIЇ
2015 2014
Сировина та витратнi матерiали 65029 55941
Витрати на персонал 6678 5716
Амортизацiя 4544 3517
Iншi 4607 3942
Всього 80858 69116
11. IНШI ДОХОДИ, IНШI ВИТРАТИ
Iншi доходи 2015 2014
Дохiд вiд купiвлi-продажу iноземної валюти 183 73
Дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 7 25
Дохiд вiд операцiйної курсової рiзницi 63 411
Всього 253 509

Iншi витрати 2015 2014
Збитки вiд реалiзацiї запасiв - -
Витрати вiд зменшення корисностi дебiторської забор¬гованостi - -39
Iншi витрати 1098 1328
Збитки вiд курсових рiзниць 506 363
Всього 1604 1652
12. ВИТРАТИ НА ЗБУТ
2015 2014
Витрати на транспорт 2424 2041
Витрати на персонал 852 862
Амортизацiя основних засобiв i нематерiальних активiв 170 145
Iншi 114 113
Всього витрат на збут 3560 3161
13. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
2015 2014
Витрати на персонал 951 794
Амортизацiя основних засобiв i нематерiальних активiв 7 8
Iншi 874 711
Всього адмiнiстративних витрат 1832 1513
14. ФIНАНСОВI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
2015 2014
Процентнi витрати
Банкiвськi кредити та овердрафти - -
Iншi фiнансовi доходи - 27

15. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Вiдстроченi податки вiдображають чистий податковий ефект вiд тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв i зобов'язань для цiлей фiнансової звiтностi i для цiлей оподаткування. Тимчасовi рiзницi в основному пов'язанi з рiз¬ними методами визнання доходiв та витрат, а також з балансової вартостi певних активiв.

Тис.грн.
Найменування показника Код рядка Сума
Поточний податок на прибуток 1210 -
Вiдстроченi податковi активи: -
на початок звiтного року 1220 -
на кiнець звiтного року 1225 -
Вiдстроченi податковi зобов'язання: -
на початок звiтного року 1230 1805
на кiнець звiтного року 1235 1641
Включено до Звiту про фiнансовi результати – усього 1240 -
у тому числi:
поточний податок на прибуток 1241 -
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв 1242
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань 1243 -164
Вiдображено у складi власного капiталу – усього 1250 –
у тому числi:
поточний податок на прибуток 1251 –
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв 1252 –
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань 1253 –


Групи податкових рiзниць Облiк
фiнансовий податковий Рiзниця мiж податковим та фiнансовим облiком Вплив тимчасових податкових рiзниць на збiльшення (зменшення) витрат (+, -)
1 2 3 4 5
Податковi рiзницi щодо вартостi основних засобiв 19711 11204 8507 1531
Податковi рiзницi щодо резерву сумнiвних боргiв 609 0 609 110
Разом 20320 11204 9116 1641

16. НЕМАТЕРIАЛЬНI АКТИВИ
За iсторичною вартiстю Нематерiальнi активи
Справедлива вартiсть на 01.01.2015 35
Надходження 0
Вибуття 0
Накопичена амортизацiя 4
Справедлива вартiсть на 01.01.2016 31
17. ОСНОВНI ЗАСОБИ
За iсторичною вартiстю Будiвлi Маши¬ни та облад¬нання Транс¬порт Меблi
та
при¬ладдя Всього
тис.грн
1 2 3 4 5 7
Справедлива
вартiсть на
на 31 грудня 2014

Надходження
Вибуття
51991 15446 1686 876 69999

591 48 639
90 20 94 204

31 грудня 2015
року 51991 15947 1667 829 70434

Накопичена
амортизацiя 37527 11906 813 476 50722
Чиста балансова вартiсть 14464 4041 854 353 19712


Основнi засоби та нематерiальнi активи, наведенi вище, належать Пiдприємству на правi власностi; обмеження щодо володiння, користування та розпорядження вiдсутнi; у заставу цi активи не наданi, не є такими, що тимчасово не використовуються в зв’язку iз консервацiєю або реконструкцiєю або вилученням з експлуатацiї для продажу.
Пiдприємство в 2015 роцi не створювало нематерiальнi активи. Не проводило переоцiнку основних засобiв та нематерiальних активiв у зв’язку з тим, що їх балансова вартiсть суттєво не вiдрiзнялася б вiд їх справедливої (ринкової, переоцiненої) вартостi на дату балансу. До того ж, Облiкова полiтика Пiдприємства передбачає застосування методу первiсної (iсторичної) вартостi пiд час оцiнки основних засобiв i нематерiальних активiв.
18. ЗАПАСИ
31 грудня 2015
тис.грн. 31 грудня 2014
тис.грн.
Незавершене виробництво (за iсторич¬ною собiвартiстю) 551 352
Сировина та матерiали (за iсторичною собiвартiстю) 10583 6301
Готова продукцiя (за чистою вартiстю реалiзацiї) 1507 1634
Товари (за чистою вартiстю реалiзацiї) 10 7
Всього запаси 12651 8294
Станом на 31 грудня 2015 року пiдприємство не визнало знецiнення запасiв.
19. ТОРГОВЕЛЬНА ТА IНША ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
31 грудня 2015 31 грудня 2014
Торговельна дебiторська заборгованiсть 1879 5470
Аванси, виданi 4576 2384
Iнша дебiторська заборгованiсть 349 196
Резерв пiд зменшення корисностi дебi-торської заборгованостi -609 -609
Чиста вартiсть торговельної дебiторської заборгованостi 6195 4861

Дебiторська заборгованiсть пiдприємства не має забезпечення.
Аналiз простроченої, але не знецiненої дебiторської заборгованостi, представ¬лено наступним чином:
31 грудня 2015
До 30 днiв 1189
30-60 днiв 1
60-90 днiв -
90-120 днiв -
Бiльше 120 днiв 689
Всього 1879

Станом на 31 грудня 2015 було переглянуто згiдно з вимогами облiкової полiтики торговельну дебiторську заборго¬ванiсть на предмет знецiнення на iндивiдуальнiй основi. Змiни у резервах пiд торговельну дебiторську заборго¬ванiсть не вносились.
Резерв на 31.12.2014 р. 609
Зменшення -
Збiльшення -
Резерв на 31.12.2015 р. 609
20. ГРОШОВI КОШТИ
31.12.2015 31.12. 2014
Каса та рахунки в банках, грн. 763 404
21. СТАТУТНИЙ КАПIТАЛ
Станом на 31 грудня 2014 року зареєстрований та сплачений капiтал складався з 802294 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 5 (п’ять) гривень. Станом на 31 грудня 2015 року зареєстрований та сплачений капiтал складався з 802294 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 5 (п’ять) гривень.
22. КОРОТКОСТРОКОВI ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
31 грудня 2015 31 грудня 2014
Резерв вiдпусток 301 236
Пенсiйне забезпечення за програмою з визначеним внеском 0 0
Всього 301 236
23. ФIНАНСОВА ОРЕНДА
Зобов'язання з фiнансової оренди у Товариства на 31.12.2015 р. вiдсутнi.
24. ТОРГОВЕЛЬНА ТА IНША КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
31 грудня 2015 31 грудня 2014
Торговельна кредиторська заборгованiсть 469 784
Розрахунки з бюджетом 256 17
Одержанi аванси 434 92
Заробiтна плата та соцiальнi внески 14 3
Iншi 32 222
Всього кредиторська заборгованiсть 1205 1118
25. ПЕНСIЇ ТА ПЕНСIЙНI ПЛАНИ.
Вiдповiдно до українського законодавства, Пiдприємство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до Державного пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної платнi, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги, що надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдна заробiтна платня. Додатково у Пiдприємства є програма щомiсячних внескiв в сумi 1200 грн. до Пенсiйного фонду України, як вiдшкодування пенсiй пенсiонерам, якi вийшли на пенсiю та вiдпрацювали на шкiдливому виробництвi, до досягнення ними пенсiйного вiку за Постановою Пенсiйного фонду. Колективним договором передбачено додатковi соцiальнi пiльги: виплата з прибутку особам, якi виходять на пенсiю за вiком, допомогу в розмiрi не менше 2-х середньомiсячних зарплат.
26. УМОВНI ЗОБОВ'ЯЗАННЯ.
Судовi позови

I. 26.03.2013 р. Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» звернулося до Господарського суду м.Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Гофропак Україна":
1. Заборгованiсть за вiдпущену продукцiю в сумi 462946,72 (Чотириста шiстдесят двi тисячi дев’ятсот сорок шiсть гривень 72 коп.).
2. Сплачений судовий збiр в сумi 9512,86 (Дев’ять тисяч п’ятсот дванадцять гривень 86 коп.). 13.06.2013 р. судом першої iнстанцiї прийнято рiшення про задоволення позовних вимог. 02.07.2013 р. судом першої iнстанцiї видано наказ про примусове стягнення. Виконавче провадження в процесi за повторним поданням наказу суду до ДВС.
II. 02.06.2015 р. Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» звернулося до Господарського суду м.Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Вайлет Трейд":
1. Заборгованiсть за вiдпущену продукцiю в сумi 145866,38 (Сто сорок п’ять тисяч вiсiмсот шiстдесят шiсть гривень 38 коп.).
2. Сплачений судовий збiр в сумi 2917,33 (Двi тисячi дев’ятьсот сiмнадцять гривень 33 коп.).
17.07.2015 р. судом першої iнстанцiї прийнято рiшення про задоволення позовних вимог. 20.08.2015 р. судом першої iнстанцiї видано наказ про примусове стягнення. Виконавче провадження в процесi.
III. 27.08.2015 р. Публiчне акцiонерне товариство «МЕНА ПАК» звернулося до Господарського суду Київської областi з позовом про стягнення з товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Гофропак Україна":
1. Заборгованiсть за вiдпущену продукцiю в сумi 102124,05 (Сто двi тисячi сто двадцять чотири гривнi 05 коп.)
2. Пеню в розмiрi 32276,39 (Тридцять двi тисячi двiстi сiмдесят шiсть гривень 39 коп.).
3. Сплачений судовий збiр в сумi 2688,02 (Двi тисячi дев’ятьсот сiмнадцять гривень 33 коп.).
22.10.2015 р. судом першої iнстанцiї прийнято рiшення про задоволення позовних вимог. У груднi 2015 р. боржник надав на адресу ПАТ «МЕНА ПАК» листа з графiком погашення основної заборгованостi щотижнево до 01.04.2016 р.
Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському комерцiйному законодавствi, й податко¬вому зокрема, положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в загалом нестабiльному економiчному сере¬довищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяль¬ностi, у разi, якщо податковi ограни пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засно¬ване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Пiдприємства, ймовiрно, що Пiдприємство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи та пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн та угод. На думку керiв¬ництва, Пiдприємство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдни¬ми податковими органами протягом трьох рокiв.
Нестабiльнiсть на мiжнародних ринках та на ринку України
Протягом останнiх мiсяцiв економiки багатьох країн вiдчули нестабiльнiсть на ринках. Внаслiдок ситуацiї, яка склалася в Українi та за кордоном, незважаючи на можливе вжи-вання стабiлiзацiйних заходiв українським Урядом, на дату затвердження даної фiнансової звiтностi мають мiсце фактори економiчної нестабiльностi. Стан еко¬номiчної нестабiльностi може тривати i надалi, i, як наслiдок, iснує ймовiрнiсть того, що активи Пiдприємства не зможуть бути реалiзованi за їхньою балансовою вартiстю в ходi звичайної дiяльностi, що вплине на результати його дiяльностi.
Економiчне середовище
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Закони та нормативнi акти, якi впливають на операцiйне середовище в Українi, можуть швидко змiнюватися. Подальший економiчний розвиток залежить вiд спектру ефективних заходiв, якi вживаються українським Урядом, а також iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Пiдприємства. Майбутнє спрямування еко¬номiчної полiтики з боку українського Уряду може мати вплив на реалiзацiю ак¬тивiв Пiдприємства, а також на здатнiсть Пiдприємства сплачувати заборгованос¬тi згiдно зi строками погашення.
Керiвництво Пiдприємства провело найкращу оцiнку щодо можливостi повернен¬ня та класифiкацiї визнаних активiв, а також повноти визнаних зобов'язань. Однак Пiдприємство ще досi знаходиться пiд впливом нестабiльностi, вказаної вище.
Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi та iнших фiнансових активiв
Внаслiдок ситуацiї, яка склалась в економiцi України, а також як результат еко-номiчної нестабiльностi, що склалась на дату балансу, iснує ймовiрнiсть того, що активи не зможуть бути реалiзованi за їхньою балансовою вартiстю в ходi звичай¬ної дiяльностi Пiдприємства.
Ступiнь повернення цих активiв у значнiй мiрi залежить вiд ефективностi за¬ходiв, якi знаходяться поза зоною контролю Пiдприємства, спрямованих рiзни¬ми країнами на досягнення економiчної стабiльностi та пожвавлення економiки. Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi Пiдприємству визначається на пiдставi обставин та iнформацiї, якi наявнi на дату балансу. На думку Керiвниц¬тва, додатковий резерв пiд фiнансовi активи на сьогоднiшнiй день не потрiбен, виходячи з наявних обставин та iнформацiї.
27. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО ПОВ'ЯЗАНI СТОРОНИ
До пов'язаних сторiн або операцiй з пов'язаними сторонами належать:
a. пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебу¬вають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Пiдприємством;
b. асоцiйованi компанiї;
c. спiльнi пiдприємства, у яких Пiдприємство є контролюючим учасником;
d. провiдний управлiнськiй персонал Пiдприємства;
e. близькi родичi особи, зазначеної в а) - d);
f. компанiї, що контролюють Пiдприємства, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Пiдприємствi;
g. програми виплат по закiнченнi трудової дiяльностi працiвникiв Пiдприємс¬тва або будь-якого iншого суб'єкта господарювання, який є пов'язаною сторо¬ною Пiдприємства.

2015 тис. грн.
Операцiї з пов'язаними сторонами Всього
1 2 3
Придбання сировини та матерiалiв 27797 146610
Торгова кредиторська забор¬гованiсть 117 469
Короткостроковi виплати провiдному управлiнському персоналу 364 4655
28. ЦIЛI ТА ПОЛIТИКА УПРАВЛIННЯ ФIНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ
Основнi фiнансовi iнструменти пiдприємства включають торгову кредиторську заборгованiсть, банкiвськi кредити, цiннi папери, фiнансову оренду. Основною цiл¬лю даних фiнансових iнструментiв є залучення коштiв для фiнансування операцiй Пiдприємства. Також Пiдприємство має iншi фiнансовi iнструменти, такi як: торгова дебiторська заборгованiсть, грошовi коштi та короткостроковi депозити.
Основнi ризики включають: кредитний ризик, ризик лiквiдностi та валютний ризик. Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик
Пiдприємство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попередньої оплати. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу. Вiдносно кредитного ризику, пов'язаного з iншими фiнансовими iнструментами, якi вклю¬чають фiнансовi iнвестицiї, доступнi для продажу, та фiнансовi iнвестицiї до по¬гашення, ризик пов'язаний з можливiстю дефолту контрагента, при цьому мак¬симальний ризик дорiвнює балансовiй вартостi iнструменту.
Ризик лiквiдностi
Пiдприємство здiйснює контроль лiквiдностi шляхом планування поточної лiквiдностi. Пiдприємство аналiзує термiни платежiв, якi пов'язанi з дебiторською заборгованiстю та iншими фiнансовими активами, а також прогнознi потоки гро¬шових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Iнформацiя щодо не дисконтованих платежiв за фiнансовими зобов'язаннями Пiдприємства в розрiзi строкiв погашення представлена наступним чином:


31 грудня 2015 року До 1 мiсяця Вiд
1 мiсяця
до 3 мiся-цiв Вiд
3 мiсяцiв до 1 року Вiд
1 року до 5 рокiв Бiльше 5 рокiв Всього
1 2 3 4 5 6 7
Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть 501 - - - - 501
Всього 501 - - - - 501

Валютний ризик
Валютний ризик визначається як ризик того, що вартiсть фiнансового iнструменту коливатиметься внаслiдок змiни курсiв обмiну валют. Пiдприємство контролює валютний ризик шляхом управлiння валютною позицiєю. Разом з тим економiчна та полiтична ситуацiя в Українi дає пiдстави передбачати наявнiсть великих ризикiв для господарської дiяльностi пiдприємства у зв’язку з рiзким пiдвищенням курсу євро у порiвняннi з попереднiм звiтним перiодом та пiсля дати звiту.
Управлiння капiталом
Пiдприємство здiйснює заходи з управлiння капiталом, спрямованi на зростан¬ня рентабельностi капiталу, за рахунок оптимiзацiї структури заборгованостi та власного капiталу, таким чином, щоб забезпечити безперервнiсть своєї дiяльностi. Керiвництво пiдприємства здiйснює огляд структури капiталу на щорiчнiй основi. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть капiталу та притаманнi його складо¬вим ризики. На основi отриманих висновкiв пiдприємство здiйснює регулювання капiталу шляхом залучення додаткового капiталу або фiнансування, а також ви¬плати дивiдендiв та погашення iснуючих позик.
29. СПРАВЕДЛИВА ВАРТIСТЬ ФIНАНСОВИХ IНСТРУМЕНТIВ
Балансова вартiсть Справедлива вартiсть
31.12.2015 31.12.2014
1 2 3
Торговельна дебiторська заборгованiсть 1270 4861
Грошовi кошти та їх еквiваленти 763 404
Торговельна кредиторська заборгованiсть 501 1006
Справедливу вартiсть дебiторської та кредиторської заборгованостi, неможливо визначити достовiрно, оскiльки немає ринкового котирування цих активiв.
30. ПОДIЇ ПIСЛЯ БАЛАНСУ
В перiод мiж датою балансу i датою затвердження фiнансової звiтностi, пiдготовленої для оприлюднення, суттєвою подiєю, яка могли б вплинути на економiчнi рiшення користувачiв є рiзке коливання в бiк збiльшення курсу євро.

Керiвник Вiкторас Тiревiчюс

Головний бухгалтер I.П.Фiлоненко

д/н

д/н

д/н